PUBG ମୋବାଇଲ୍ ବିଗ୍ ଅପଡେଟ୍: ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଭାରତ ସରକାର ଏହାକୁ ଅଫିସିଆଲ୍ କରିଛନ୍ତି, ‘PUBG କୁ ଅନୁମତି ନାହିଁ’ |

PUBG ମୋବାଇଲ୍ ବିଗ୍ ଅପଡେଟ୍: ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଭାରତ ସରକାର ଏହାକୁ ଅଫିସିଆଲ୍ କରିଛନ୍ତି, ‘PUBG କୁ ଅନୁମତି ନାହିଁ’ |

PUBG ମୋବାଇଲ୍ ସର୍ବଶେଷ – ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ ‘PUBG କୁ ଅନୁମତି ନାହିଁ’: ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ ଏବଂ ସୂଚନା ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏହାକୁ ସରକାରୀ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ ଭାରତରେ PUBG ମୋବାଇଲକୁ କ rel ଣସି ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ।
MEITY ହେଉଛି ଏକ ସମାନ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଯାହା ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଅନ୍ୟ ଶହ ଶହ ଚାଇନିଜ୍ ଆପ୍ ସହିତ ଖେଳକୁ ନିଷିଦ୍ଧ କରିଥିଲା ​​| 30 ନଭେମ୍ବରରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଏକ RTI ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ – MEITY ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ ‘“ MEITY PUBG ଲଞ୍ଚ ପାଇଁ କ permission ଣସି ଅନୁମତି ଦେଇ ନାହିଁ ”
ଏକ ଜଣାଶୁଣା ଇ-ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ସଂସ୍ଥା ଜିଏମ୍ ଏସପୋର୍ଟସ୍ ସେମାନଙ୍କର ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଉତ୍ତର ଅଂଶୀଦାର କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଜନ ସୂଚନା ଅଧିକାରୀ ଆରଟିଆଇ ମାଧ୍ୟମରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି –

MEITY କୁ ପଚରାଯାଇଥିଲା – ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ପ୍ରଶ୍ନରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି:
”ପ୍ରିୟ ସାର୍ / ମାମ
ସେପ୍ଟେମ୍ବର, 2020 ମାସରେ, ଭାରତ ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ବିଭାଗ (MEITY) ଙ୍କ ପରାମର୍ଶ କ୍ରମେ ବିଭିନ୍ନ ଚାଇନିଜ୍ ଆପ୍ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଲେ | ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ପବ୍ ମୋବାଇଲ୍ ଗେମ୍ ଥିଲା | ବର୍ତ୍ତମାନ, ଅନେକ ଖବର ଅଛି ଯେଉଁଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଖେଳ ପୁନ ela ଆରମ୍ଭ କରାଯାଉଛି ଏବଂ ସମାନ ଭାବରେ ଭାରତୀୟ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଏହା ଦେଶ ତଥା ନାଗରିକଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହେବ ନାହିଁ | ମୁଁ ଜାଣିବାକୁ ଚାହେଁ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ବିଭାଗ ଖେଳକୁ ଏପରି ଅନୁମତି ଦେଇଛି କି ନାହିଁ ଯାହା ଦ୍ re ାରା ଏହା ପୁନ ଲଞ୍ଚ ହୋଇପାରିବ | “

  • 30/11/20 ରେ RTI ଦାଖଲ |

MEITY ଏହାର ଉତ୍ତର ଦେଇଛି:
“MEITY PUBG ର ଶୁଭାରମ୍ଭ ପାଇଁ କ permission ଣସି ଅନୁମତି ଦେଇ ନାହିଁ”

  • ଉତ୍ତର ଦିଅ: 11/12/20
administrator

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *